Kolik si vydělá řidič kamionu v roce 2022 a jaká je to vlastně práce?
Práce v Německu pro profesionály!
     

Kolik si vydělá řidič kamionu v roce 2022 a jaká je to práce?

Kolik si vydělá řidič kamionu v roce 2022 a jaká je to práce?

26.01.2022

Je řízení vaší vášní? Rádi cestujete a sníte o práci, která vám umožní navštívit nová místa? Máme pro vás perfektní práci! Zjistěte, jak vypadá práce řidiče kamionu v roce 2022, a změňte svůj život!

Práce řidiče kamionu: spousta práce a spousta výhod

Práce řidiče má mnoho výhod: dobrý plat řidiče kamionu, atraktivní pojištění nebo možnost cestovat po mnoha evropských zemích jsou jen některé z nich. Musíme však trochu zchladit váš zápal: tato práce není vůbec jednoduchá, zahrnuje spoustu povinností a každodenní život řidiče není snadný.

Jak vypadá práce řidiče kamionu?

Hlavním úkolem řidiče kamionu je dopravit náklad na místo určení, ale to je samozřejmě velké zjednodušení. Musíte se postarat o nakládku a upevnění nákladu, protože za něj na silnici odpovídáte. A čeká vás spousta cest: práce na kamionu znamená život na cestách, nespočet ujetých kilometrů a nevázanost na jedno místo. Řidiči kamionů jsou novodobí kočovníci, ale pokud hledáte změnu, je to bezpochyby perspektivní povolání. Než se však rozhodnete, ujistěte se, že zvládáte více úkolů a dokážete dlouhodobě plánovat, protože jako řidič budete muset řešit spoustu věcí.

Mezi vaše povinnosti bude patřit hlavně výše zmíněná přeprava nákladu, ale klíčová je při tomto úkolu dochvilnost. Jako řidič kamionu musíte sledovat termíny a podle toho plánovat trasu, protože během dne můžete řídit pouze po omezenou dobu a termín je předem stanoven.

Kromě toho je třeba znát specifika vozidla. Kamion musíte umět nejen řídit, ale také ho udržovat v dobrém technickém stavu a v reálném čase hlásit případné poruchy nebo závady. Zásadní je ale samozřejmě náklad. Vaší odpovědností je řádně jej zajistit a pečovat o něj. Vozidlo, ve kterém budete cestovat, je zase vaším dočasným domovem a musíte se o něj starat.

Denní pracovní doba na kamionu

Povolání řidiče má samozřejmě také svá omezení. Nemůžete řídit celou dobu: denní pracovní doba je maximálně 9 hodin, ale dvakrát týdně ji lze prodloužit na 10 hodin. To je hodně, takže když se rozhodujete pro takové povolání, musíte si toho být vědomi.

Průměrný výdělek řidiče kamionu

Je čas odpovědět na nejčastěji kladenou otázku. Kolik si vydělá řidič kamionu v Německu a dalších evropských zemích? Hodně záleží na firmě, schopnostech řidiče, jeho zkušenostech, jazykových znalostech nebo poloze pracoviště. Průměrný výdělek řidiče kamionu se pohybuje mezi 1 800 a 3 000 EUR. Důležité však je, že v rámci své práce často dostanete ubytování zdarma a získáte prostředky na budoucí důchod. Řidičům nákladních vozidel je nabízeno také mnoho atraktivních nemzdových výhod.

Pokud hledáte novou výzvu a potřebujete ve svém životě změnu, zvažte možnost stát se řidičem kamionu. Nemusíte znát jazyk, i když jeho znalost bude jistě vítaná. Jediné, co potřebujete, je příslušný řidičský průkaz. Když se podíváme, kolik vydělává řidič kamionu v Německu, zjistíme, že jde o profesi s docela dobrými platy. Doporučujeme vám přemýšlet o změně zaměstnání! Aktuální nabídky najdete ZDE.