Práce v Německu pro profesionály!
     

Řidič náhradník – co je dobré vědět o takovém pracovním režimu?

Řidič náhradník – co je dobré vědět o takovém pracovním režimu?

03.01.2022

Pokud si vyhledáte informace o práci řidiče náhradníka v přepravních společnostech, můžete narazit na názory, že se jedná o povolání pro mladé a nezkušené řidiče, navíc špatně placené. Není tomu tak. Práce náhradníka je určena pro zkušené řidiče a jsou s ní spojeny velmi dobré výdělky.

Řidič náhradník, čili osoba na zástup, se musí vyznačovat určitým souborem vlastností a dovedností, aby mohl dobře pracovat. Tato pozice vyžaduje odborné znalosti a ochotu pracovat ve spíše náročnějších než standardních podmínkách. V následující části článku vám představíme, jak tato práce vypadá v praxi a proč se vyplatí přijmout zaměstnání náhradníka ve společnosti Asmo Solutions.

Řidič náhradník v Asmo Solutions

Společnost Asmo Solutions vám usnadní práci na pozici náhradníka. Řidič, který s námi naváže spolupráci, se nemusí starat o několik různých smluv a vyjednávání dalších podmínek. Naši pracovníci podepisují jedinou smlouvu, která v praxi stačí na záskok mezi několika firmami. Naše agentura chrání zájmy náhradníků, stará se o jejich rozvrh a zajišťuje, aby jejich pracovní podmínky byly co nejlepší.

Díky péči a podpoře, které se každému náhradníkovi v Asmo Solutions dostává, u nás řidiči na této pozici pracují mnoho let. V současné době máme několik desítek náhradníků, včetně lidí, kteří jsou s námi od roku 2016. Jsme na to nesmírně hrdí, protože víme, že díky naší podpoře a velmi dobrému platu je tato práce atraktivní a vyplatí se.

 

Řidič C+E náhradník – řidičský průkaz na několik typů vozidel

Řidiči, kteří se rozhodnou pracovat pro přepravní společnost, obvykle řídí jeden typ soupravy, jejich jízdy probíhají po stejné trase a v pracovním systému panuje určitá rutina, která umožňuje udržení rovnováhy.

Při práci náhradníka musí mít řidič vysokou míru flexibility, ale také mnohem více zkušeností: na soupravách BDF, sklápěčích, plachtových nebo chladírenských vozech. Díky tomu může řidič snadno přecházet mezi jednotlivými úkoly a reagovat na aktuální potřeby zaměstnavatele, což z něj dělá mimořádně cenného specialistu. Náhradníkovi to také dává více příležitostí k udržení kontinuity zaměstnání.

Zahraniční práce – řidič náhradník

Osoba zaměstnaná v Německu jako řidič náhradník by měla mít dobrou znalost němčiny a/nebo angličtiny s důrazem na slovní zásobu specifickou pro dané odvětví. Práce náhradníka často vyžaduje kontakt s mnoha lidmi, včetně dispečerů, logistiků, skladníků atd. Díky jazykovým dovednostem je usnadněna spolupráce a řidič získá větší samostatnost.

Znalost němčiny nebo angličtiny také zaručuje větší výběr firem pro okamžitou spolupráci. Pracovník vybavený touto dovedností bude s větší pravděpodobností přijat, protože komunikace s ním nevyžaduje angažovanost další osoby. To také vyvrací mýtus o mladém nezkušeném řidiči, který podniká své první kroky na trhu (včetně zahraničí).

Dynamika, flexibilita, rychlá adaptabilita – vlastnosti řidiče náhradníka

Každý pracovní den se může lišit: ať už jde o místo, pracovní dobu, typ řízeného vozidla, přenocování, nebo požadavky na dané pozici. Řidič náhradník musí být k dispozici, připraven pracovat v různé denní době a na více či méně známých, kratších i delších trasách – v závislosti na aktuálních potřebách firmy. Je to náročné pro organismus, proto náhradník musí vědět, jak se starat o svou regeneraci za všech podmínek, aby byla zajištěna bezpečnost.

Pracovní prostředí bude také proměnlivé – řidič, který přechází mezi společnostmi, nemá stálý tým, nadřízeného ani pracovní prostředí. Musí být kontaktní, dobře reagovat na změny a rychle se přizpůsobovat.

 

Specialista pro zvláštní úkoly

Připravenost k práci na pozici řidiče náhradníka v zahraniční společnosti patří k cenným vlastnostem, proto jako ASMO Solutions zajišťujeme nejlepší zastoupení pracovníků na německém trhu. Víme, že se jedná o náročnou formu zaměstnání, a proto chceme podpořit řidiče, kteří jsou takovým pozicím otevřeni.

Ve společnosti ASMO Solutions si uvědomujeme, jak důležité jsou dovednosti, vzdělání a zkušenosti řidičů náhradníků. Chceme, aby byli dobře placenými a ceněnými pracovníky, protože jejich role při zajišťování hladkého průběhu procesů v přepravních firmách je nesmírně důležitá. Proto vybízíme ke spolupráci všechny, kteří jsou k dispozici, mají několikaletou praxi a znalost němčiny a/nebo angličtiny. Na oplátku nabízíme výdělek až 3 000-3 200 eur čistého měsíčně a rozsáhlou ochranu zájmů.

Podívejte se: pracovní nabídky pro řidiče náhradníka.